Řevnická umělkyně osobně provede svou výstavou v Modrém domečku

Autorka: Renata Kolečkářová

ŘEVNICE – Výstava výtvarnice Renaty Kolečkářové s názvem Flower Talks je k vidění až do konce dubna v řevnickém Modrém domečku. Umělkyně chystá také osobní komentovanou prohlídku, a to 17. dubna od 17 hodin.

Ke shlédnutí jsou tři desítky obrazů z kolekcí Flower Spaces a Flowers I met.. Na takřka třech desítkách obrazů se autorka věnuje zpracování tématu květin – název výstavy je Flower Talks.

Prodejní výstava potrvá do konce dubna. Renata Kolečkářová ve své tvorbě vychází z pozorování přírody a osobní zkušenosti. První kolekce Flower Talks začala studijním malováním květin v různých vegetativních fázích, poté následovala série s názvem Flower Spaces. „Baví mě sledovat, jak se mění forma v linii času. Ta pestrost tvarů a barev, kterou každý květ prochází, je fascinující,“ říká o své tvorbě Renata Kolečkářová, jejíž obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách nejen u nás, ale i v Portugalsku, Německu, v Kanadě či Anglii. V Modrém domečku je výstava k vidění od úterý do neděle, v pracovní dny a sobotu od 8 do 18 hodin, v neděli od 11 do 18 hodin.