Řevnická tenisová liga hlásí rekordní počet dětí

Nejlepší v kategorii babytenistů: 1. Natálie Kabilková (druhá zprava), 2. Thalia Teke (druhá zleva), 3. Nela Fichtnerová (úplně vpravo)

Celkem 43 dětí dorazilo v neděli 17. prosince do Sportcentra u Liďáku, aby se zúčastnily druhého turnaje v rámci Řevnické tenisové ligy. To se ještě nestalo, v její tříleté historii jde o rekordní počet.

Za dosud rekordním počtem přihlášených dětí stojí i rozvíjející se spolupráce pořádajícího Sportclubu Řevnice se sousedním Sokolem Lety. Ten totiž na druhé zimní klání ligy přihlásil hned šestnáct svých hráčů.

„Organizačně to bylo náročné, ale jsme za velký zájem rádi. Celá soutěž je otevřená i pro mimořevnické tenisty, zvyšujeme tím konkurenci a sportovní úroveň,“ přiznává šéf projektu Michal Mottl ze Sportclubu.

Nejlepší v kategorii minitenistů: 1. Šimon Čechovský (uprostřed), 2. Kryštof Vávra, 3. Samantha Krásná. Foto: archiv ligy

Děti byly jako tradičně rozděleny do kategorií podle věku. Turnaj se hrál třístupňovým systémem, tudíž po bojích ve skupinách přišel na řadu vyřazovací pavouk a až po něm se hrálo o celkové umístění.

Nejmladší kategorii minitenistů, do které se přihlásilo sedm dětí, vyhrál Šimon Čechovský z Letů. Mezi čtrnáctkou babytenistů byla nejlepší rovněž letovská Natálie Kabilková.

Finále muselo být zkráceno

Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. V „béčku“ se nejvíc dařilo Davidu Procházkovi a Ele Mládkové, kteří si podle pravidel soutěže kvalifikovali pro příští turnaj mezi nejlepší – do skupiny A pro osmičku nejlepších. V ní obhájil triumf z předchozího turnaje Karel Rychtařík, když ve finále porazil Tomáše Římala 4:1.

„Vzhledem k pokročilému času jsme museli set zkrátit, hrál se jen na čtyři vítězné gamy,“ vysvětlil za pořádající Sportclub Mottl s tím, že turnaj s rekordním počtem účastníků skončil až v půl deváté večer. „To je také hraniční čas. Kdyby zájem dětí do budoucna ještě rostl, museli bychom dát limit na počet přihlášených, nebo turnaje roztáhnout do dvou dnů,“ dodal Michal Mottl.

V letošním kalendářním roce už se žádný další turnaj nekoná, Řevnická tenisové liga bude opět pokračovat v novém roce 2018. V pořadí třetí klání je na programu v neděli 7. ledna opět na kurtech v řevnickém Sportcentru u Lidového domu.