Řevnice vs. vlastní škola

Řevnice vs. vlastní školaNapjaté vztahy ohledně podpory města základní škole panují v Řevnicích. O dusné atmosféře svědčí jeden z diskuzních příspěvků z řevnického Ruchu, který Vám přinášíme.

 

Ráda bych se krátce zapojila do diskuse, která probíhá kolem zdejší školy. Bydlím v Černošicích, ale dění kolem řevnické školy mi je dobře známo, neboť od roku 2008 pracuji ve škole jako hospodářka – a nestačím se divit. Během let, kdy byl starostou pan Cvanciger, měla škola podporu, zástupci města si byli vědomi těžké práce učitelů a vždy jim a paní ředitelce za práci pro děti poděkovali, spolupracovali na rozvoji školy a podporovali dobré klima.

Poslední dobou mám  pocit, že škola tady vlastně není pro děti, ale je něčím, proti čemu musí město (její zřizovatel) intenzivně bojovat, popř. ji zlikvidovat.

 

Po celý uplynulý školní rok, který začal velice bouřlivě předvoláváním paní ředitelky na schůzky s Radou města a jednáním na zastupitelstvu, byl tento boj vidět u všeho, co bylo v průběhu roku s Radou města projednáváno. A vše bylo završeno schůzkou s učitelským sborem poslední den školy, kterou mnoho členů sboru pochopilo jako „divadlo“ na rozloučenou s „výbornou“ paní učitelkou Filípkovou. Z úst pedagogů padlo dokonce přirovnání příchodu členů Rady města  ke Gestapu. Jistě je to nadsázka, ale mrazivou atmosféru to do školy přineslo.

Proto se nedivím, že to paní ředitelka poslední den školy, kdy má ukončit školní rok a jít si odpočinout, zdravotně neustála a zkolabovala, takže jsem jí musela zavolat lékaře. V posledních červnových dnech totiž dostávala úkoly od města, které musela plnit obratem a neodkladně – nikdo jí však na její splněné úkoly dodnes neodpověděl ani zprávou, že třeba zprávu obdržel. Konec školního roku a začátek nového školního roku je velmi náročný pro všechny pracovníky školy. Oba tyto termíny byly bohužel zřizovatelem školy využity k dalšímu přidělávání práce.

I přesto se paní ředitelka dál snaží dělat vše pro školu a hlavně pro děti, o které jí jde především. Zatím si nevzala žádné volno a připravuje další školní rok.

Spolupracuje se mi s ní velice dobře.

Pavlína Holečková