Řevnice kvůli úsporám omezují některé projekty

Ilustrační foto: archiv

O finančních úsporách v souvislosti s nouzovým stavem a útlumem ekonomiky jednala řevnická radnice. Zastupitelé se shodli, že mnoho projektů z dotačních titulů buď ukončí, nebo odloží.

Jde především o ty, kde byla plánována vysoká spoluúčast města. Cílem je posílení rozpočtové rezervy. Obce se totiž budou muset přichystat na masivní výpadek zejména DPH a v příštím roce i daní z příjmu.

„Zrušeno bylo výběrové řízení na nákup elektromobilu pro technické služby a bylo přerušeno výběrové řízení na vybudování páteřní cyklotrasy, v jejímž rámci mělo být mimo jiné zrekonstruováno několik ulic včetně inženýrských sítí a lávky v parku,“ uvedl starosta města Tomáš Smrčka.

Doplnil, že snahou města bude dohodnout redukci projektu cyklotrasy tak, aby mohla být v budoucnu postavena alespoň nová lávka v Havlíčkových sadech. Ta stávající je totiž v havarijním stavu.

Již připravované investice nebo projekty na další rok, kde se počítá jen s nízkou spoluúčastí města, radnice zrealizuje.

Zastaven má být i projekt kontejnerové školky. Město navíc plánuje přesunout rekonstrukce komunikací v oblasti Pod Vrážkou na další rok a provést úspory v rozpočtu v oblasti péče o komunikace, zeleň a technických služeb.

(pan)