Hlásná Třebaň získala dotaci na dětské hřiště

Ilustrační foto: archiv

Obci Hlásná Třebaň se podařilo získat příspěvek 460 tisíc korun na vybudování hřiště pro mladší děti u Berounky. Dotaci jí poskytla Nadace ČEZ.

Dětské hřiště je plánované na obecním pozemku u křižovatky ulic Na Zahrádkách a Spojovací. Do výběru sestavy herních prvků se obec snažila zapojit i samotné děti a jejich rodiče.

Hlásnotřebanští nejdříve usilovali o příspěvek na celé hřiště pro mladší i starší děti. Kvůli vyčerpání finančních prostředků v nadačních fondech ale neuspěli, a tak projekt rozdělily na dvě části: hřiště pro mladší děti a workoutové hřiště pro ty starší.

S žádostí o podporu na zbudování hřiště pro mladší chlapce a děvčata uspěli u Nadace ČEZ. Z příspěvku pořídí sestavu prolézaček – tři věže se skluzavkou, výlezy a mosty, – pískoviště s plachtou o velikosti 3 x 3 metry, – dvojitou řetězovou houpačku a skupinovou houpačkou (tzv. hnízdo).

Realizace projektu je naplánována do června 2020. O dotaci na workoutové hřiště pro starší děti usiluje obec v rámci dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.

(pan)