Reflexní terapie

Reflexní terapieNaše tělo je mapa a na ní se zrcadlí náš fyzický i psychický stav. Na těle je mnoho reflexních ploch spojených s odpovídajícími orgány. Nejúčinnější půso- bení na tyto plošky je přes chodidla. A na této filozofii je založena reflexní terapie (RT) neboli masáž chodidel.

Jak RT pomáhá

Tato metoda je diagnostická, léčebná, uvolňuje napětí a obnovuje tok životní energie v těle. Harmonizuje.

Využívá tlaku palce na reflexní plošku a tím působí na příslušný orgán. Tyto reflexní zóny reagují zvýšenou citlivostí na oslabení nebo jiný problém daného orgánu. Tato schopnost je neocenitelná především v oblasti prevence. Upozorňuje na vznikající problém ještě dříve, než se objeví ve fyzické rovině.

Využití RT a komu je určena

RT je vhodná pro všechny věkové kategorie. Děti intuitivně vycítí, že jim dělá dobře a setrvají v klidu. V opačném případě je lepší léčbu ukončit. Částečné omezení je u těhotných žen.
Její využití je mnohostranné a i kdyby nedošlo k vyléčení, zmírní průběh nemoci. Výhodou je i snížení užívání léků proti bolestem.

 

Nejčastější užití

  • bolesti hlavy – migrény
  • bolesti zad
  • bolesti kloubů
  • gynekologické problémy a bolestivá menstruace
  • únava, psychické napětí
  • alergie
  • posilnění imunity (různé infekce)
  • zlepšení látkové výměny

Jedinou výjimkou, kdy se nesmí reflexní terapie provádět, je stav po transplantaci orgánů.

Propojení RT s jinými metodami

Při práci s RT se hodně využívá metoda pro uvolnění krční páteře. Provádí se vsedě. Opět tlakovou metodou mačkáním bodů dochází k podpoře a obnovení toku energie, lymfy i krve, čímž se urychluje a umocňuje regenerace organismu. Uvolní se celá páteř, pomáhá např. při zlepšení zraku, sluchu, látkové výměny, práce mozku, pohybového systému. Hojně využívanou je i Reiki – práce s léčivou univerzální energií.

Život do těla přichází s každým nádechem

Myslete na svůj dech a prohlubujte ho, promyslete svůj jídelníček, vyjděte na čerstvý vzduch a přidejte pár kroků denně navíc, vraťte se k bylinkám a odpočívejte…

RT je účinná a jednoduchá metoda na cestě k rovnováze těla a ducha. „Provádět ji může kdokoliv. Výhodou je, pokud se jí věnuje alespoň jeden člen rodiny. Časem zjistíte, že při běžných onemocněních potřebujete méně léků a přejdete na přírodní přípravky.

Spolu s RT se totiž mění i myšlení a přístup k sobě samému a k svému tělu,“ potvrzuje z vlastní zkušenosti zdravotní sestra a terapeutka Adriana Hobotová.

Kontakt

Adriana Hobotová RC Leťánek, Lety tel.: +420 737 967 334
e-mail: mailto:adahobitka@centrum.cz
www.letanek.cz/program-poradny.php