Ředitelka černošické základní školy rezignovala

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Rada města Černošice se nyní zabývá odchodem ředitelky místní Základní školy Romany Lisnerové. Ta svoji rezignaci oznámila také rodičům otevřeným dopisem, ve kterém píše o úspěších školy, ale i udání na její osobu.

Celý dopis je zveřejněný na webových stránkách školy. Píše v něm o pozitivních změnách během náročného školního roku, které vedly ke zlepšení výuky dětí. Ale také o vlnách negativních emocí, které provázely její působení na škole.

Vztahy zaměstnanců školy se zástupci města, potažmo s novou ředitelkou, jsou vyhrocené již řadu měsíců. Velká veřejná výměna názorů proběhla loni okolo výběrového řízení na uvolněnou funkci po odchodu dlouholetého ředitele školy Zdeňka Mouchy. Řízením institutu byla v té době dočasně pověřena jeho zástupkyně Jitka Kahounová. Zaměstnanci školy v otevřeném dopisu vyjádřili jasnou podporu tehdy aktuálnímu vedení školy. S tím, že upozornili na nepřiměřený tlak města po delší dobu, nespokojenost s výběrovým řízením i změnou výuky, která nemusí jít dobrým směrem. Město nařčení odmítlo, popsalo okolnosti výběrového řízení, zveřejnilo koncepci čtyř nejlepších kandidátů a opakovaně vyzdvihlo odborné i lidské kvality vítězky.

Rezignující ředitelka Lisnerová píše v dopisu o opakované dusné atmosféře, vygradování stížností i udání v posledním školním měsíci a prosí rodiče o podporu aktuálního vedení školy i toho nového, vzešlého z budoucího výběrového řízení.

Vývoj kauzy budeme i nadále sledovat.

(lib)