Kraj vyhlašuje soutěž Poznávejte Středočeský kraj!

Skanzen v Kouřimi - roubená kovárna ze Starého Bydžova. Foto: KÚSK
Skanzen v Kouřimi – roubená kovárna ze Starého Bydžova. Foto: KÚSK

Středočeský kraj se rozhodl v rámci oslav patnáctého výročí založení krajů představit veřejnosti krajská muzea a galerie netradičním způsobem.

„Připravili jsme na léto pro návštěvníky našich příspěvkových organizací zajímavou soutěž, na jejímž konci čekají na vylosované šťastlivce zajímavé výhry v podobě zábavy, her, sportu a poznání. Rádi bychom, aby si lidé tímto způsobem našli cestu do našich muzeí a galerií a abychom jim současně dali tip na smysluplné trávení letního volna a poznávání Středočeského kraje. Věřím, že soutěž zaujme širokou veřejnost nejen z řad Středočechů, a já budu držet palce všem, kteří se jí zúčastní,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera, který by měl na závěr osobně pogratulovat vítězům a předat jim ceny.

Soutěž Poznávejte Středočeský kraj!, která odstartovala první prázdninový den, spočívá ve sběru razítek za návštěvu muzeí a galerií zřizovaných Středočeským krajem, partnerských organizací a dalších letních akcí, které kraj podporuje. Každý účastník soutěže dostane na vyznačených místech na podkladně soutěžní kartu, na tuto kartu pak při zakoupení vstupenky obdrží příslušné razítko. Podmínkou zařazení do slosování o hodnotné ceny věnované krajem a partnerskými firmami je nasbírat do konce září alespoň pět razítek. Zvláštní cenu pak dostane nejaktivnější návštěvník, tedy ten, kdo během letních měsíců nasbírá razítek nejvíce.

Soutěž končí 30. září, slavnostní vyhlášení proběhne za účasti hejtmana na Výstavišti Lysá nad Labem. Partnery soutěže jsou Aquapalace Praha, Park Mirakulum Milovice, zoologická zahrada Chleby a Sportrelax centrum Monínec.

Podrobnější informace a kompletní pravidla naleznou soutěžící na webových stránkách Středočeského kraje.

(red)