Radotínští Vlci se připravují na play off

Basketbalisté z Radotína sehráli dva důležité zápasy ve sportovní Hale Věry Čáslavské. Na černošické palubovce rozdrtili soupeře ze západních Čech. V tabulce jsou nyní druzí.

Poslední únorovou sobotu Wolves nastoupili proti Klatovům. V první čtvrtině diváci viděli ofenzivní hru a mnoho bodů z obou stran. Na konci první desetiminutovky svítilo na tabuli skóre 23:21 pro domácí. V nastoleném stylu se pokračovalo i v periodě druhé, kde Klatovy držel zejména Američan Pagentine. Na produktivitě v útoku a rychlosti hry přidali i Wolves, kteří soupeře v první půli přestříleli a do šaten šel za stavu 53:41.  Druhý poločas Wolves zejména díky dominanci v podkošovém území dovedli zápas do vítězného konce 100:66.

Následující den se odehrála rozhodující bitva. Radotín nastoupil proti Domažlicím. Jednomu z top celků ligy chyběli klíčoví hráči Mach a Zeman. V úvodu to ale nebylo vůbec znát. Hrála se vyrovnaná partie a první čtvrtinu před 105 diváky vyhráli Vlci 18:17. Zlom nastal v druhé periodě, kde se domácí nátlakovou obranou dokázali utrhnout a dovolili západočechům pouze 12 bodů za čtvrtinu. Domažlicím se pak ke vší smůle navíc zranil Tauer, který musel ze zápasu odstoupit. Poločas skončil 45:29 pro Radotín.

Druhou část utkání už ovládli Wolves, kteří agresivní obranou nutili hosty ke ztrátám a vyráželi do mnoha rychlých protiútoků, mnohokrát zakončenými smeči. Excelentní akci v poslední čtvrtině předvedla dvojice teenagerů Taussig-Zídek, kdy Jan Zídek tvrdě zasmečoval nahozenou přihrávku do vzduchu.

„Pro nás dvě velmi důležitá vítězství a konečně i solidní projev v obraně. Poslední dva týdny už vše podřizujeme přípravám na play off, které je pro nás a naše fanoušky vrcholem. Chci poděkovat divákům opět za senzační podporu,“ řekl trenér BK Wolves Radotín Adam Peřinka.

Radotín dvě kola před koncem základní části drží druhé místo. V posledních dvou utkáních míří do západočeského regionu, kde se postaví v sobotu 9. března Rokycanům a den poté Mariánským Lázním.