Radotín má své historicky první turistické razítko

razitko_radotinRadotín se historicky poprvé připojil k městům, které mají vlastní turistické razítko. Premiéru mělo v průběhu letošního Havelského posvícení, nyní je již k dispozici na stabilních „stanovištích“.

„Poptávka po upomínce na Radotín, kudy proudí neustále větší množství turistů – jak pěších, tak hlavně na kolech, vedla k rozhodnutí nabídnout jim právě turistické razítko,“ říká radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík.

Ústředním motivem razítka je základ znaku Městské části Praha 16 – ozubené průmyslové kolo a voda Berounky. Ten je umístěný do pavézy korunované nápisem RADOTÍN.

„Podmínkou pro přípravu razítka byla jeho nezaměnitelnost s oficiálními a zejména úředními dokumenty a již užívanými razítky se znakem Radotína,“ upřesňuje Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu městské části Praha 16. „A na rozdíl od klasické turistické známky je použitelnost razítka výrazně širší a hlavně si všichni mohou ´orazit´ zcela zdarma.“

Poprvé se blankytně modré radotínské razítko představilo na radničním stánku během Havelského posvícení, nyní je ve třech exemplářích k dispozici na podatelně Úřadu městské části Praha 16 v budově radnice, v Místní knihovně Radotín a ve Sportovní hale Radotín, kde bude do jara, na léto se pak vždy postěhuje na Biotop Radotín.

(red)