Radní schválili navýšení železniční dopravy

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Středočeští radní schválili navýšení rozsahu dopravy na železnici od platnosti nového jízdního řádu pro rok 2016. V našem regionu bude posílený spoj z Prahy do Řevnic.

V tomto úseku dojde k rozšíření období ranní a odpolední špičky prodloužením dvou párů vlaků. Vzhledem k tomu, že v okolí tratě Praha–Beroun dochází k neustálému urbanistickému rozvoji a nárůstu cestujících, odlehčí toto rozšíření železniční dopravy dnes vytíženým vlakům. Nový jízdní řád bude platit od 13. prosince 2015 do prosince 2016.

„Chceme, aby k navýšení rozsahu dopravy došlo na takových tratích, kde dochází ke kapacitním problémům nebo se cestující potýkají s nedostatečnou nabídkou spojů. Zaměřili jsme se především na spoje v ranní a odpolední dopravní špičce, které využívají obyvatelé středních Čech k cestě za prací a do škol. Takovéto opatření si vyžádá finanční kompenzaci ve výši více než 19 milionů korun na rok,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Další finance půjdou na posílení dopravy na železniční úseky: Praha – Český Brod, Čelákovice – Lysá nad Labem, Kolín–Nymburk–Praha–Strančice, Strančice–Praha, Vrané nad Vltavou – Praha a Praha – Vrané nad Vltavou – Davle.

(red)