První polovina léta bude divadelní

Jan Seidel, Hedvika Hájková.
Jan Seidel, Hedvika Hájková.

Letos proběhne už sedmý ročník Dobřichovických divadelních slavností. Jejich program tradičně zajistí převážně místní divadelní ochotníci, ale těšit se můžeme i na zajímavé hosty.

Předposlední červnovou neděli se odehraje repríza loňského úspěšného divadelního pochodu centrem Dobřichovic, který vyjde v 17 hodin od zámku. V 18 hodin následuje slavnostní zahájení, vystoupení dámské vokální skupiny Cabinet aneb 10tet.  Pak se diváci mohou těšit na první divadelní kousek se začátkem v 19 hodin. Divadelní sdružení Tyl z Bakova nad Jizerou se představí s fraškovitou komedií Úžasná svatba. Nebyly by to divadelní slavnosti, kdyby nenabídly premiéru a představení vhodné pro celou rodinu, tentokrát to bude upravená lidová pohádka  Byl  jednou jeden král v režii Lucie Kukulové. Hra se inspirovala známým filmem a zaujme krásnými písničkami. Premiéra se uskuteční ve středu 24. června ve 20 hodin a reprízy můžeme vidět koncem června a začátkem července.

Jako každoročně nás divadelní slavnosti provedou první polovinou léta. Hlad všech divadelních příznivců po zážitcích spojených s prkny, co znamenají svět, bude uspokojen i v průběhu července. Uvidíme úspěšnou bláznivou komedii o tom, jak se tvoří divadlo, s názvem Mátový nebo citron a Tři mušketýry v podání místních herců, s dosud nejpočetnějším obsazením v historii DDS, nebo úspěšné kousky přespolních umělců z Roztok v muzikálu z poctivé české hospody Hospodkál aneb boj o pípu. Slavnosti uzavře 23. 7. hostující divadlo Kocábka  s kabaretem IKSypsilonZET, ozvláštněným spoluúčinkováním netradiční kapely tradičního jazzu MK3. Hudební zážitky doplní koncert Dashy a Jana Smigmátora s evergreeny. Všechna představení proběhnou na zámeckém nádvoří.

(hej)