První dáma českého folku vystoupí v Berouně

Foto: archiv Pavlíny Jíšové
Foto: archiv Pavlíny Jíšové

Jedna z nejznámějších folkařek Pavlína Jíšová a její dcera, vynikající multiinstrumentalistka Adéla Jonášová, vystoupí na Náměstí Joachima Barranda v Berouně v neděli 31. července.

Koncert autorských písniček matky a dcery začne v 18 hodin.

Pavlína Jíšová se stala výraznou osobností především jako zpěvačka folkové hudby a příbuzných žánrů. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech. Své písně, texty a hudbu představuje především ve své kapele Pavlína Jíšová a přátelé, ve které se také doprovází na akustickou kytaru.

Vystudovala češtinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a už během studií si díky svému nezaměnitelnému hlasu vydobyla na hudební scéně pevné místo.

V současnosti se kromě aktivní koncertní činnosti věnuje prezentaci hudby v Českém rozhlase České Budějovice v pravidelné hudební relaci „Písničkové rozhovory“, kterou připravuje spolu s Adélou Jonášovou jako scénáristka a moderátorka.

Adéla Jonášová hraje na klavír, na kytaru, na mandolínu a irské flétny. Hostovala na albech různých žánrů, například Aleše Brichty, Pavla Žalmana Lohonky nebo Tlusté Berty.