Proslulá Skalecká pouť v Mníšku začíná již dnes

Jedna z největších kulturních a společenských akcí Mníšku pod Brdy a celého regionu Skalecká pouť 2015 proběhne od pátku 17. července do neděle 19. července.

Tradiční akce začne dnes v barokním areálu Skalka v 19 hodin koncertem skupiny Ginevra.

V sobotu 18. července se bude slavit již od rána. V 7.30 hodin zve soubor RITORNELLO vlastní hrou k účasti v poutním procesí. O půl hodiny později se všichni vydají směrem na Skalku. Ti, co zůstanou na náměstí, si mohou začít vychutnávat pouťový a farmářský trh. Ten ve 12.30 zpestří koncert skupiny 008, kterou ve 14.00 vystřídá Pískomil se vrací, o dvě hodiny později Vlasta Horváth a v 18.00 skupina The End Of Colours – revival The Doors.

Na Skalce v 10.00 proběhne slavnostní mše svatá s Dr. Vojtěchem Eliášem a s doprovodem farní rodinné kapely. Ta zde vystoupí i v 11.30. ve 12.00 se návštěvníci mohou zaposlouchat do středověkých barokních skladeb v podání Jakuba hučína a Bedřicha Gregoriniho. O hudbu k letnímu odpoledni se od 13.00 postará houslistka Anna Veverková, hobojistka Monika Boušková, violoncellista Roman Petrov a cembalistka Edita Keglerová. Ve 14.00 dojde ke čtení z Bible. O hodinu později k pobožnosti Křížové cesty u skaleckých kapliček směrem k poustevně se sousoším Pieta od Jana Brokofa. V ní budou možné mimořádné prohlídky od 9 do 16 hodin. Sobotní večer završí pouťová zábava od 21.00 v restauraci Sokolovna pod taktovkou kapely Galaxis – Band.

Počátek neděle bude patřit dětem. V 10 hodin odstartuje ve farní zahradě pohádka Pasáček vepřů. U zahradního rybníku se za příznivého počasí od 14 hodin bude konat 6. Mníšecká pouťová neckyáda s kapelou Wyrton. A celou akci završí Slavnostní varhanní koncert s mezzosopránistkou Pavlou Švestkovou a varhanistkou Drahomírou Matznerovou v kostele sv. Václava v 18.30.

V rámci Skalecké pouti probíhají i další doprovodné akce, které jsou k dispozici zde.

Osoby se sníženou pohyblivostí se budou moci na Skalku dopravit i autobusem, který odjete v 9.00 od přesunuté zastávky Mníšek – náměstí (pošta). Odjezd zpět je plánován okolo 15. hodiny.

(red)