Pro nejlepší svatební koláče se jezdí do Zadní Třebaně

Úžasné vázané koláče na svatbu, oslavu i jen tak ke kávě najdete v Koláčových dobrotách. Už první sousto vás přenese k babičce na chalupu. Do dob, kdy se peklo z másla, domácích povidel a čerstvě vykapaného tvarohu.

„Odmalička jsem pomáhala babičce při pečení. Milovala jsem, když zadělávala těsto na koláče. Ale úplně nejvíc jsem zbožňovala jejich chuť. Když byly čerstvé a ještě nestačily úplně vychladnout,“ vypráví paní Marcela Soukupová, majitelka Koláčových dobrot, které nesou označení Regionální potravina Zápraží. „A přesně této báječné chuti se snažím pokaždé dosáhnout.“

A podřizuje tomu všechno. Tvaroh bere z rodinné farmy v Bělči, švestková i hrušková povidla si sama připravuje a do těsta přidává jen poctivé ingredience. Koláče přichystá přesně na termín předání. Zákazník si je převezme ještě teplé.

Ve čtvrtek a v pátek se celou ulicí line neuvěřitelná vůně. To paní Marcela otvírá výdejní okénko a prodává koláče přímo z pecí. Doporučujeme ochutnat i dvojctihodné koláče, které ladily generace pekařek. Uvnitř vláčného těsta se ukrývá šťavnatá tvarohová náplň. Na ní jsou domácí povidla a celý koláč zdobí žmolenka.

Koláčové dobroty jsou jako výlet do dětství. Zastavte se u okénka na poctivý domácí koláček, kafíčko a dobré slovo. Na svatbu, oslavy nebo pro catering si koláče můžete objednat. Zavolejte nebo napište, paní Marcela vám pomůže sestavit ideální pohoštění.

Koláčové dobroty
web: Kolacovedobroty.cz
tel.: 720 338 230
e-mail: objednavky@kolacovedobroty.cz

Výdejní okénko Zadní Třebaň:
Ve čtvrtek a v pátek 13 až 18 hodin a o lichém víkendu. Sezonní speciality a mimořádnou otevírací dobu najdete na Facebooku a Instagramu Koláčové dobroty.