Princeznu Marušku si na slavnostech zahraje Aňa Geislerová

Foto: Lucie Hochmalová

DOBŘICHOVICE – I letos pořádá Dobřichovická divadelní společnost (DDS) svůj největší svátek, již třinácté Dobřichovické divadelní slavnosti. Konají se od 18. června do konce července na nádvoří zámku v Dobřichovicích a také v řevnickém Lesním divadle.

Od začátku roku nemohla DDS dělat prakticky nic, tedy ani zkoušet novou hru. Jediným výrazným počinem bylo natočení klipu pro očkovací centrum v režii Lucie Kukulové, v němž někteří členové DDS účinkovali. „Netušili jsme, že video bude mít takový ohlas a téměř 30 tisíc zhlédnutí na YouTube. Jinak jsme se ale bohužel nemohli scházet naživo a připravovat již odloženou premiéru nové hry, a proto jsme přistoupili k vytvoření programové nabídky letošních slavností trochu jinak. Oprášíme to, co jsme již hráli, co umíme a co se divákům líbilo,“ sdělila Kateřina Filla Věnečková.

A tak publikum čeká ve dnech 3., 4. a 5. července komedie Peklo v hotelu Westminster v režii Petra Říhy. Znovu se bude hrát i komedie Řeči, konkrétně 16. a 17. července, s níž se DDS na podzim chystá na soutěžní divadelní přehlídku. A do třetice ve spolupráci s Kukadýlkem hudební pohádka Byl jednou jeden král, kterou poprvé předvedli před šesti lety pod vedením Lucie Kukulové. Lákadlem je, že v hlavní roli Marušky se představí dobřichovická obyvatelka, herečka Aňa Geislerová. Představení uvidíte 18., 19. a 20. června v Lesním divadle v Řevnicích.

O další program se postarají hosté DDS. Nejdříve 29. června přijede Divadlo La Pardon, divadelní spolek složený ze skupiny bývalých studentů herectví, kteří se spolu nedokázali rozloučit. Zahrají bláznivou grotesku Brýle Eltona Johna, v níž na pozadí skutečné události z dějin anglického fotbalu rezonuje nosné téma životního outsiderství. Úspěch měla po celé Evropě.

Divadlo Na Jezerce vystoupí ve dnech 7.–9., 11., 13.–14. července se čtyřmi hrami: Manželské vraždění, Charleyova teta, Pánský klub a Poslední aristokratka. Mezi protagonisty jsou Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Milan Šteindler, Jaroslav Dušek a další. Ve hře Pánský klub hrají i dvě členky DDS Alena Říhová a Irena Neradová.

Zajímavým hostem se 22. července stanou také Geisslers Hofcomoedianten. Jde o nezávislý divadelní soubor, ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. Dvě komedie v komedii jsou volnou adaptací stejnojmenné hry G. B. Andreiniho z roku 1623.

Po roce se opět vrátí bratři Ebenové a letošní Dobřichovické divadelní slavnosti zakončí 30. července.

Červen

V rámci Dobřichovických divadelních slavností

Lesní divadlo Řevnice                     

18. a 19. 6. 20:00    Byl jednou jeden král, DDS a Kukadýlko

20. 6. 17:00 Byl jednou jeden král

Slavnostní zahájení Dobřichovických divadelních slavností

Zámek Dobřichovice

29. 6. 20:00 Brýle Eltona Johna, Divadlo La Pardon

Červenec

3., 4. a 5. 7. 20:00       Peklo v hotelu Westminster, DDS

7. 7. 20:00   Manželské vraždění, Divadlo Na Jezerce

8. 7. 20:00   Charleyova teta, Divadlo Na Jezerce

9. 7. 20:00   Pánský klub, Divadlo Na Jezerce

11. 7. 20:00 Pánský klub, Divadlo Na Jezerce

13. 7. 20:00 Poslední aristokratka, Divadlo Na Jezerce

14. 7. 20:00 Charleyova teta, Divadlo Na Jezerce

16. a 17. 7. 20:00    Řeči, DDS

22. 7. 20:00 Dvě komedie v komedii, Geisslers Hofcomoedianten

23. 7. 20:00 Lháři, Divadlo Orfeus

30. 7. 20:00 Koncert bratří Ebenů

Vstupenky jsou k dispozici online na webu DDS.

Lucie Hochmalová