Princeznička na bále poztrácela korále…

Pohádkový les - Tři veteráni Foto: Bára Vaňásková

LETY – Takovou básničku předříkávalo 1. května přes pět stovek dětí na akci Pohádkový les. Posilněny ze startu výbornými koláči od Pecků a některé i pěkně vymalovanými obličeji se vydaly spolu s rodiči i prarodiči krásným mořinkovským lesem mezi Lety a Karlíkem na cestu plnou pohádkových postav s rozličnými úkoly.

Tři veteráni s celnicí a dlouhým nosem princezny, Spejbl s Hurvínkem a Máničkou, Víla Amálka, Křemílek a Vochomůrka, peklo s čerty, tři čuníci, Ježibaba, Pat a Mat, Popelka a mnoho dalších postav včetně královské rodiny v cíli, která děti obdarovala zaslouženými medailemi, ti všichni si zaslouží velký dík a obdiv.

Stejně tak sousedé, přátelé a spolupracovníci RC Leťánek, obce Lety a Karlík, městská policie a hlavně letovští hasiči, kteří se postarali nejen o bezpečnost během celé akce, ale zvládli vytvořit hned dvě stanoviště, stejně jako sportovní klub Rebels O. K. Výzvu přijalo i sportovní centrum Jojo Gym a atletický klub ASK Dipoli. Poděkování patří i vždy usměvavému Danu Maturovi, který se svou autobusovou dopravou zajistil hladký převoz účastníků na start Pohádkového lesa. Děkujeme za obrovské nasazení a pohlazení na duši našich nejmenších.

Jediný nevyřešený pohádkový úkol trval ještě pár dní – zaběhnutý kozlík, který nelegálně přeběhl hranice u tří veteránů, našel útočiště u slepiček na Mořince. Díky skvělé sousedské spolupráci se šťastně vrátil domů jen o tři dny později.

Zazvonil zvonec a pohádkám v místních lesích je konec. Ale nebojte, jen do příštího ročníku 1. května 2024.

Zdroj: RC Leťánek, Foto: Bára Vaňásková