Přijďte se podívat na autorskou tvorbu na Karlštejn

Foto: Jana Bergerová

KARLŠTEJN – Oblíbené bistro Karlštejn 34 pod hradem chystá na 27. a 28. dubna další design market. Akce pohostí převážně místní designéry, výtvarníky a řemeslníky. Doplní je ale i ti ze vzdálenějších koutů naší republiky, kteří organizátory zaujali během roku. Začátek je v 10 hodin.

DESIGN MARKETY se snažíme celý prostor přivést k životu. Nemalou ambicí je samozřejmě i povznesení celé pěší zóny, kde je příležitostí potkat výrobky od místních tvůrců poskrovnu,” říká majitel bistra Tom Bárta. Majitel si pochvaluje i komunitní propojení s dalšími částmi celého regionu dolní Berounky, díky kterému se takové akce pořádají snáz.

Komunita dolní Berounky žije!

Je to vždy hezká příležitost pro ty, kteří hledají něco unikátního a originálního a zároveň chtějí podpořit drobné řemeslníky a tvůrce. K první větě z úvodu: Potěšíte opravdu všechny smysly! Kromě široké nabídky užitného designu lahodící oku, z celé řady materiálů, které si budete moci i osahat, se můžete těšit třeba na voňavou přírodní kosmetiku, poslechnete si zajímavé umělce, kteří akci rozezní. Vedle designu si akci užijete i díky nápadité kuchyni bistra, skvělé kávě a originálním nápojům.

„Prodejci, kteří se zúčastní DESIGN MARKETU, se budou moci prezentovat nejen skrz své výrobky, ale také prostřednictvím svých příběhů a zkušeností. To je také jedním z motivů, proč akce vznikla: poskytnout vystavovatelům příležitost sdílet své příběhy a ukázat, jak jejich výrobky vznikají, co obnáší jejich výroba a co je inspiruje,říká Tomova manželka Denisa, sama výtvarnice. Součástí bude i galerie pod širým nebem, která dotvoří celý prostor DESIGN MARKETU. Tento rok se organizátoři chystají zapojit všechny přilehlé prostory, které k bistru náleží. Tedy i objekt a zahradu naproti.

Čekat na vás bude opět pestrá přehlídka originálních kousků. Od módy, kosmetiky, šperků počínaje až po květiny, doplňky do bytu i šatníku, porcelán a keramiku konče. Vystavovatelé se hlásí postupně. Jejich seznam najdete v průběžně aktualizovaném seznamu na našem webu www.karlstejn34.cz,” říká Zuzana Čítková, která má pořádání trhů v bistru na starost a doplňuje:

Pro nás je velmi důležité, abychom stále drželi vysoko posazenou laťku co do originality, lokálnosti a kvality. Vše, co na trhu uvidíte, jsme pečlivě vybrali. V drtivé většině máme s výrobky osobní zkušenosti. Myslíme vždy i na ty, kteří akci navštěvují pravidelně a rádi by u nás našli zase něco nového.”