Přijďte s námi přivítat jaro na Slavnosti Morany!

Morana Foto: Petra Stehlíková

DOBŘICHOVICE – Sedmý ročník Slavností Morany je za dveřmi. Svátek konce zimy se letos koná na louce u lávky profesora Karla Lewita v Dobřichovicích, a to v sobotu 26. března od 13 hodin. Návštěvníky čeká bohatý program, jehož součástí je samozřejmě soutěž o nejkrásnější Moranu. Už teď je jasné, že bude soutěžit nejméně 18 Moran, tak neváhejte a přijďte podpořit Moranu ze své obce.

Slavnosti začnout již krátce po poledni, kdy budou do soutěže přijímány donesené Morany. Kulturní program na pódiu pak vypukne ve 13 hodin a během odpoledne se v něm vystřídá mnoho účinkujících. Vystoupí třeba děti z dobřichovické mateřské školy, členové spolku Země Země nebo skvělé kapely Jiří Stivín Quartet a Tango Jazz Band. Zazpívá také Petr Bende, kterého doprovodí dětská lidová muzika Notičky z Řevnic. Děti se mohou těšit na hudební představení s pohybem v podání skupiny Hejblíkovic.

Odpolednem bude provázet moderátor a místní občan Petr Král. Vpodvečer se pak tradičně zapálí Morany a hodí se do řeky jako symbol odcházející zimy a příchodu jara. A pokud bude hezky, k obloze se vznesou horkovzdušné balony.

Zábava se bude odehrávat také mimo pódium. Na místě budou k dispozici dílničky (například dílnička Země Země na výrobky z líta nebo navlékání korálků), dětský dřevěný kolotoč nebo jízdy na koních, ukázky své práce předvedou dobřichovičtí hasiči, Městská policie Řevnice a řevnická záchranka Trans Hospital. Stánky nabídnou nejrůznější dobroty pro děti i dospělé.

Během pozdního odpoledne bude ze všech přinesených Moran zvolena ta nejkrásnější. O vítězství bude rozhodovat porota, jíž tradičně předsedá dramatik a režisér David Drábek z Dobřichovic. Dalšími členy poroty budou například místní malíř a grafik Tomáš Bím a také místní obyvatelka, herečka Renata Rychlá.

Autoři tří nejkrásnějších Moran získají originální sošky z dílny keramičky Radoslavy Vrabcové a věcné ceny. Svou nejhezčí Moranu si zvolí také příchozí návštěvníci. Na jednoho dospělého a jedno dítě z hlasujících diváků, kteří budou vylosováni, čekají rovněž věcné ceny.

Přihlášky do soutěže o nejlepší Moranu stále běží. Pokud jste z regionu Dolní Berounka či blízkého okolí a máte chuť se zapojit, přihlaste se! Šanci máte do 15. března. Stačí napsat na e-mail petra.stehlikova@dobnet.cz nebo se ozvat na telefonní číslo 605 205 755. A pokud nechcete soutěžit, nevadí – přijďte se pobavit a podpořit Morany ze svých obcí! Už teď je přihlášeno mnoho Moran, určitě se mezi nimi najde ta „vaše“.

Za pořadatele se na vás těší DOBNET, Balonklub Karlštejn a Město Dobřichovice. Více informací můžete sledovat na webu slavnostimorany.cz.

PROGRAM SLAVNOSTÍ MORANY

13 – 18 hodin

Zahájení Slavností Morany

Země Země

Hejblíkovic

MŠ Dobřichovice

Tango Jazz Band

Petr Bende a Notičky

Jiří Stivín Quartet

Vyhlášení vítězů