Přes sto mladých olympioniků bojuje o medaile

Ilustrační foto: KÚSK

Na Zimní olympiádu dětí a mládeže, která odstartovala 19. ledna v Karlovarském kraji, vyrazili i středočeští reprezentanti. Mladí olympionici se utkají nejen v zimních sportech.
Středočeský kraj vyslalo na Karlovarsko 135člennou skupinu. Konkrétně jelo 101 sportovců, 25 trenérů, šest servismanů a tři vedoucí výpravy.

„I když Středočeský kraj nemá ideální geografickou polohu pro zimní sporty, věříme, že se našim mladým sportovcům bude dařit minimálně tak dobře jako na minulé zimní olympiádě. Jsem ráda, že se do výchovy mladých talentů ve středních Čechách podařilo zavést systém. Určitě budu našim reprezentantům držet palce,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která přijede sportovce podpořit.

Vedoucí středočeské výpravy Lenka Škopová připomněla, že krajská delegace nemá lehkou pozici – obhájit či zlepšit historicky nejúspěšnější umístění Středočechů na zimní olympiádě, kterým bylo v roce 2018 čtvrté místo v celkovém hodnocení krajů.

Letošní vlajkonoškou je Denisa Helceletová, halová mistryně Evropy a čtyřnásobná olympionička.

Největší šance na stupně vítězů má výprava ze Středočeského kraje v rychlobruslení, ze kterého tradičně vozí nejvíce medailí. Na minulých Zimních olympijských hrách, které se konaly v Pardubickém kraji, přivezli rychlobruslaři 6 zlatých a 2 bronzové cenné kovy.

Středočeši vynikají i ve snowboardingu, alpských disciplínách, či v šachách. Před dvěma lety nasbírali celkem 24 medailí (12 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové). Nejúspěšnější sportovkyní se stala Natálie Brichová, která si v rychlobruslení vyjela čtyři zlaté medaile.

(red)