Středočeši skončili na olympiádě čtvrtí

Foto: KÚSK

Ze zimní olympiády dětí v mládeže si středočeská výprava odvezla 12 zlatých, 9 stříbrných a 5 bronzových medailí. V hodnocení krajů byla čtvrtá. Bronz jí unikl o sedm bodů.

Mladí Středočeši vybojovali zlato v rychlobruslení, běžeckých disciplínách, biatlonu, snowboardingu a také v šachách. Stříbrné medaile si ze Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji vezou opět rychlobruslaři, krasobruslařka, snowboardistka a družstvo šachistů. Bronzové trofeje jsou za krasobruslení, akrobatické lyžování, snowboarding a rychlobruslení.

„Gratuluji všem, kteří dosáhli na nejvyšší příčky, a pomohli tak k celkovému výbornému výsledku Středočeského kraje. A zároveň děkuji všem našim mladým sportovcům za vzornou reprezentaci a opět připomínám, že medaile nejsou to nejdůležitější. Podstatné je, že mají sport jako koníček, který je baví a rozvíjí,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná, která spolu s radním Martinem Draxlerem (ANO 2011) sportovce podpořila přímo v dějišti her.

Středočeský kraj vyslal na Karlovarsko skupinu v počtu 135 účastníků. Podle vedoucí středočeské výpravy Lenky Škopové se krajské delegaci podařilo obhájit historicky nejúspěšnější umístění Středočechů na zimní olympiádě, a to 4. příčku v celkovém hodnocení krajů v roce 2018. Před dvěma lety nasbírali celkem 24 medailí (12 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové), letos je to o dvě více.

(red)