Policisté sbírají víčka pro nemocného Vládíka

Foto: Policie.cz
Foto: Policie.cz

Berounští policisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili sbírku plastových víček od PET lahví pro rodinu nemocného chlapce, který od narození trpí svalovou dystrofií. Zapojit se mohou i obyvatelé města a okolí.

Hlavní iniciátorkou sbírky je kolegyně ze zmiňovaného oddělení, která se o nemocném Vládíkovi dozvěděla prostřednictvím své kamarádky. Jeho osud jí nebyl lhostejný, a tak se rozhodla oslovit ostatní kolegy.

Jak uvedla tisková mluvčí Marcela Pučelíková, policisté si díky svému povolání možná více uvědomují, jak je život a zdraví člověka křehký a jak někteří lidé zbytečně hazardují. Nerespektují doporučené rady a riskují v různých oblastech. Zejména během léta. „Zaznamenáváme zvýšený počet zraněných lidí v souvislosti se skákáním do vody, kde nevědí, jaká je hloubka, motorkáři zkouší, co jejich stroj všechno dokáže, další vstupují na nebezpečná místa, řidiči sedají za volant pod vlivem alkoholu nebo drog a jiní zas záměrně vyhledávají adrenalinové zážitky ve formě skákání mezi střechami domů, lezení po skalách bez zajištění a podobně. Malý Vládík však možnost volby neměl a osud o jeho životě rozhodl sám,“ uvedla mluvčí.

Do sbírky chtějí berounští policisté zapojit všechny kolegy ze Středočeského kraje. Pomoci mohou i obyvatelé Berouna i okolí a víčka přinést do vestibulu budovy Územního odboru a Městského úřadu na adrese Tyršova 1635.

Nasbíraná víčka pak budou předána rodině Vládíka, která finanční prostředky z jejich výkupu použije na nákup potřebných pomůcek, jež přispějí ke zkvalitnění života nemocného chlapce.

(red)