Titul vesnice roku Středočeského kraje oslavil Vraný

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Diplom a zlatou stuhu pro středočeskou Vesnici roku převzal z rukou hejtmana Miloše Petery starosta Vraného Miroslav Zázvorka, který spolu se všemi místními věří, že městys má šanci uspět i v celorepublikovém finále.

„Je to ocenění dlouholeté aktivity vedení městyse i jeho občanů při zvelebování obce, ve spolkové a zájmové činnosti a pro zlepšení života ve Vraném vůbec. Byl bych rád, kdyby se městys Vraný stal vzorem pro další obce, městyse a města v našem kraji,“ ocenil práci místních Petera.

V rámci dobře připraveného slavnostního odpoledne zahrála v areálu Na Pastoušce skupina Traxas, v kostele sv. Jana Křtitele zazpívali Vranští pěvci. Na závěr připravil starosta Zázvorka pro všechny hosty prohlídku tohoto skutečně malebného místa na mapě středních Čech.

Letošního ročníku soutěže Vesnice roku 2015 se ze středních Čech celkem zúčastnilo 20 obcí, městysů a měst. Další stuhy si rozdělili následující soutěžící: modrou za společenský život získal městys Maršovice (okres Benešov), bílou za činnost mládeže obdržel Kolešov (okres Rakovník), oranžovou za spolupráci obce a zemědělského subjektu dostal městys Čechtice (okres Benešov) a zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí putovala do Dobšice v okrese Nymburk.

(red)