Pohádkové postavy provedou děti po lese

Foto: z archivu spolku TO-JE-VONO

VONOKLASY – Tradiční akce nazvaná Pohádkový les se koná už po desáté ve Vonoklasech. Startuje se 11. června ve 13 hodin na návsi.

Pohádky a úkoly budou na děti čekat v krásné přírodě v okolí Vonoklas. Tentokrát děti potkají princezny, čerty, klauny, ale také krále Jelimána nebo Harryho Pottera. Připraven je bohatý doprovodný program, třeba medový stánek, bylinky, malování na obličej nebo bojové umění šermířské skupiny Alotrium.

„V roce 2011 se u nás dala dohromady parta lidí, která pro své děti chtěla připravit něco výjimečného. Našlo se 45 aktivních účastníků a na pohádky přišlo 254 dětí nejen z Vonoklas. Postupem času se celý tým Pohádkového lesa rozšiřoval, přidali se hasiči z Vonoklas, kteří vystavují svou unikátní historickou techniku, hasiči Solopisky, kteří pravidelně se svým dětským družstvem dělají ukázku zásahu. Děti povyrostly a stávají se z nich nové princezny a princové a jednotlivé štace se staly otázkou prestiže, která že letos bude ta nejvyvedenější. Dnes už najdete málo domů v celých Vonoklasech, z kterých by se nějakým způsobem někdo nepodílel na existenci pohádkového lesa, byť tím, že upeče koláče, ušije kostýmy nebo daruje pohádkovou rekvizitu. V roce 2019 nás bylo 106 osob všech generací, kteří jsme hráli v pohádkovém lese nějakou aktivní roli a obsloužili jsme 375 dětí,“ říká jedna z organizátorů Veronika Zirklová ze spolku TO-JE-VONO.