Bára Hrzánová zazpívá s Máriem Bihárim a Bachtale Apsa

Foto: archiv organizátora

ČERNOŠICE – Skvělá zpěvačka Bára Hrzánová se představí ve středu 15. června od 20 hodin v černošickém Club Kině v rámci 22. ročníku Krimi Festu. Doprovodí ji Mário Bihári a Bachtale Apsa.

Když se kvůli koronaviru zavřela divadla a koncertní sály, přišla Bára Hrzánová s nápadem uspořádat benefiční turné po domovech pro seniory, jejichž obyvatelé se ocitli na několik měsíců zcela odříznutí od svých blízkých. A protože jedním z Bářiných nejbližších hudebních kolegů je fenomenální romský akordeonista a klavírista Mário Bihári, vznikl společný hudební projekt. Postupně se začali přidávat další muzikanti z kapely Bachtale Apsa a odehrálo se přes 25 benefičních vystoupení po celé republice. Díky perfektní atmosféře, pohodě a skvělému ohlasu publika se protagonisté rozhodli k občasné spolupráci i v „normálních“ časech.

Pokud chcete dostávat informace o akcích, objednejte si náš kulturní newsletter.

Bára Hrzánová je nejen vynikající herečka, ale také všestranná zpěvačka, pro kterou jsou romské písně srdeční záležitostí. Kapela Bachtale Apsa patří k tomu nejlepšímu, co v současnosti naše romská hudební scéna nabízí. Repertoár ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba leadera kapely Mária Biháriho a kytaristy a skvělého zpěváka Petera Horváta.