Umělci zbystřete, chystá se pouliční jarmark

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Městské kulturní centrum (MKC) v Berouně plánuje na 25. června ojedinělou akci s názvem Promenáda bohéma. Najdeme na ní díla umělců, jako jsou fotografie, šperky, rukodělné výrobky, výtvarné umění nebo třeba origami.

Jarmark pouličních umělců a řemeslníků proběhne od 8 do 18 hodin. Vítání jsou i portrétisté a karikaturisté. Pro muzikanty, buskery a další performery se chystá ozvučená open scéna. Organizátoři uvítají i nabídky občerstvoven. Smyslem akce je vytvořit příjemný umělecký happening v otevřeném plenéru města. Akce se bude konat v několika venkovních prostorách, a to v zahradě Muzea berounské keramiky, v Zámečnické uličce, na Náměstí J. Barranda a v Pakostově sadu.

Umělci, které akce zaujala, mohou do 20. června kontaktovat MKC na emailu bergerova@mkcberoun.cz, případně na tel. 608 885 182. V emailu s heslem „Promenáda bohéma“ stačí, když stručně popíší obor, kterému se věnují a přiloží několik fotografických ukázek svého díla. Za místo v uměleckém plenéru se bude v den konání platit poplatek 100 korun.

(red)