Poberounský masopust vypukne v sobotu na zadnotřebaňské návsi

Foto: Lucie Hochmalová

ZADNÍ TŘEBAŇ – Jedna z největších a kulturním programem nejbohatších akcí svého druhu v celém Středočeském kraji se koná v sobotu 26. února na návsi v Zadní Třebani. A organizátoři opět připravili bohatý program.

Program Poberounského masopustu začne na návsi v 9 hodin stylovým staročeským jarmarkem, na kterém budou kromě výrobků různých řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso nebo medovina. A koblihy – symbol masopustu. Prodejců z celé republiky se přihlásily přes tři desítky. Děti se budou moci svézt na koních či oslících, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky či místní pivo Bobr.

Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a vyhlášeny nejlepší masky. K účasti v soutěži o nejoriginálnější převlek jsou zváni všichni, místní i přespolní. Poté se vydá na obchůzku obcí průvod v čele s kapelou, koňským spřežením a kvartetem hlavních postav: medvědem, medvědářem, policajtem i Masopustem. Všichni budou ochutnávat koblihy, škvarkové placky, uzené maso, pálenku a další dobroty, které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři.