Na úřadech v Poberouní vlají ukrajinské vlajky

Vlajka v Letech Zdroj: FB Letováci

DOLNÍ POBEROUNÍ – Osud ukrajinských občanů a celé Ukrajiny není obyvatelům Poberouní lhostejný. Na budovách úřadů v Černošicích, Dobřichovicích nebo v Letech visí ukrajinské vlajky na podporu Ukrajiny.

„Uvědomujeme si důležitost solidarity i jednotného postupu demokratických států a mezinárodních organizací. Už nestačí být situací jen „důrazně znepokojeni”. Proto se obec Lety připojila k akci Svazu měst a obcí ČR a vyvěsila na svůj obecní úřad ukrajinskou vlajku,“ stojí na facebooku Letů.

Modrožlutá vlajka vlaje už od 16. února na budově Městského úřadu Dobřichovice. „Naše město se takto připojilo k iniciativě Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv a vyjadřuje solidaritu a podporu směrem k Ukrajině, která v těchto dnech zažívá zřejmě dosud nejhorší chvíle ve své novodobé historii,“ zveřejnily Dobřichovice na své facebookové stránce.

Vlajka v Dobřichovicích Zdroj: FB Dobřichovice

Na černošickém úřadě byla vlajka vyvěšena před týdnem. „V minulém týdnu jsme se starostou obce Tetín prostřednictvím Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR vyzvali i ostatní města a obce, aby se připojily,“ sdělil černošický starosta Filip Kořínek.

Městům a obcím poděkovali pracovníci Velvyslanectví Ukrajiny v Praze. „Děkujeme českým obcím a institucím za podporu Ukrajiny a vyvěšení vlajky!“

Vlajka v Černošicích Zdroj: FB Město Černošice