Poberounský masopust už zítra

Poberounský masopust už zítraČtyřiadvacátý Poberounský masopust se uskuteční 9. února v Zadní Třebani.

Masopustní veselí, které patří k největším ve Středočeském kraji, začne v 10 hodin na zadotřebaňské návsi zabijačkou a stylovým staročeským jarmarkem, na němž budou kromě řemeslných výrobků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, víno a medovina.

Představí se řada regionálních folklorních souborů a skupin (Notičky, Proměny, Klíček, Třehusk). Děti i dospělé pobaví kejklíř Petr Theimer, k vidění bude tradiční masopustní fraška. Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a vyhlášen nejoriginálnější masopustní převlek.

Následuje tradiční průvod maškar obcí doprovázený rozvernou muzikou. Hospodyňky jako každoročně změří síly v soutěži o nejlepší koblihu, šišku či jiné masopustní občerstvení. Bezprostředně po skončení průvodu se ještě bude konat sousedské posezení s hudbou ve Společenském domě.

Masopustní oslavy uzavře v neděli 10. února 2013 od 14:00 ve Společenském domě v Zadní Třebani dětský karneval. Pro děti organizátoři připravují hry, soutěže, volbu nejhezčí masky i taneční vystoupení a ukázky zumby. Zahraje staropražská kapela Třehusk.

Tomáš Hromádka s využitím informací Miloslava Frýdla