Plzeňský cyklomaraton láká na malebnou krajinu

Ilustrační foto: ICP

POBEROUNÍ – Akce pro všechny cyklisty proběhne v sobotu 18. května. Startuje se u kostela sv. Jiří na Doubravce v Plzni.

Slova organizátorů k 15. ročníku hovoří za vše: „Cyklomaraton pro nadšené milovníky horských kol vás zavede do srdce divoké přírody na trasách o délkách 30 a 54 km. Během této epické jízdy na kole se ocitnete v širokém údolí řeky Berounky, očaruje vás výhled z vyhlídky Na Oulehli na oblast Radnicka, obkroužíte mytický menhirový kruh a posvištíte malebným údolím Korečnického potoka a řeky Klabavy. A samozřejmě nechybí ani adrenalinový zážitek na Berounka trails! Nekompromisní okruh stojí za to, abyste ho prozkoumali a vyzkoušeli své fyzické a duševní hranice.“

Nejmenší mohou změřit síly na třech kilometrech. Organizátoři mysleli i na ty, kteří závodníky doprovodí nebo se prostě přijdou jen podívat. Připraven bude Rodinný Decathlon – tak trochu jiný desetiboj. Zabaví celou rodinu. Účastníky čeká deset stanovišť s různými disciplínami. Nebude chybět horolezecká stěna, skákací trampolína, dovednostní soutěže či malování na obličej.