Podbrdsko bude o víkendu ve znamení májových oslav

Máje v Zadní Třebani Foto: Lucie Hochmalová

PODBRDSKO – Ve znamení májových oslav bude na Pordbrdsku nadcházející sobota 18. května. Slavit se bude ve Všeradicích, Vinařicích, Podbrdech i na Halounech.

Sbor dobrovolných hasičů v Podbrdech pořádá Hasičské máje od 14 hodin. Zahájeny budou májovým průvodem obcí, od 18 hodin se bude tančit staročeská beseda a bude pokácená nazdobená májka. Oslavy završí večerní taneční zábava s kapelou V pantoflích.

Poberounský folklorní festival Staročeské máje zavítá v sobotu 18. května do Všeradic a Vinařic. Ve Všeradicích se bude program odbývat před restaurací Na Růžku od 12.30 hodin. Ve 13 hodin vyjde od kostela průvod s dechovkou Skalanka, představí se děti z místní mateřinky, mladá chasa, Kamýček, Bonbon, Vonička, Robky, Robečky, Šarvanci a Domažlická dudácká muzika. Odpoledne završí v 18.30 hodin Česká beseda. Vinařická část začne ve 13 hodin průvodem májovníků. Během podvečera vystoupí od 17:30 hodin soubor Robky a Robečky, Šarvanci s cimbálovkou a na závěr Domažlická dudácká muzika z Domažlic.

Májové setkání sousedů spojené s koncertem se koná i na Halounech, a to od 14 hodin na hřišti Marakaná. Čeká na vás jarmark sousedů, exhibice domácího pečiva, výměna sazenic a semínek. Od 18 hodin začne koncert kapely The Closing Date. Akci pořádá Živý spolek, z. s. s podporou obce Svinaře.