Plavci a Irena Budweiserová budou společně koncertovat v Černošicích

Černošické Club Kino se v pátek 27. března od 20 hodin stane dějištěm výjimečného koncertu. Na zdejším pódiu se sejdou dvě legendy československého folku a country. Irena Budweiserová – charismatická zpěvačka s nezaměnitelným hlasem i vokálním projevem, dříve členka Spirituál kvintetu, dnes působící vedle své sólové činnosti i se skupinou Plavci. A tu má na starosti druhá legenda, Honza Vančura, excelentní bavič a zpěvák v jedné osobě.

Doprovodí je právě Plavci, ovšem v nové sestavě. Na pódiu tak diváci uvidí také černošickému publiku dobře známého akordeonistu a klavíristu Maria Biháry, známého i ze svého působení se Zuzanou Navarovou, vynikajícího kytaristu Jakuba Racka, držitele prestižních evropských cen za hru na kytaru a absolventa konzervatoře v oboru kontrabas – Lukáše Pelce, hrajícího učitele, který se ve volných chvílích věnuje kozímu stádu a následně výrobě kozího sýra.

Na koncertu vedle osvědčených Plavecko – Rangerských hitů (jako je třeba 500 mil, Rákosí nebo Nos pro trable stavěnej) zazní i řada nových či nově oprášených a přearanžovaných písniček z oblasti country, folku, blues i spirituálů. Na všech těchto aranžích se podílí celá formace Plavců Honzy Vančury.

Během koncertu také zavzpomínají na pár kamarádů, Karla Zicha (písničky Ghetto či Ženo má), Milana Dufka a Honzu Hájka (např. písnička Vysočina).

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 200 korun v Minimarketu u černošického nádraží, nebo na místě před koncertem za 250 korun. Na koncert zve město Černošice.

(pb)