Otevření radotínské lávky má zpoždění

Foto: z archivu MČ Praha 16

PRAHA – RADOTÍN – Až do 29. srpna bude pokračovat úplná uzavírka lávky přes Berounku v pražském Radotíně. Stavební práce na lávce nabraly zpoždění kvůli problémům ze strany dodavatele stavby.

Dodavatelská firma změnila na konci června majitele a poté na téměř měsíc pozastavila stavební činnost na všech svých stavbách. Zastupitelé Radotína poté začali jednat a podařilo se jim domluvit pokračování prací. „Věříme, že se stavební práce zase brzy rozběhnou a lávka bude sloužit občanům co nejdříve. Radotínským občanům se i jménem dodavatelských firem omlouváme,“ uvedl místostarosta Městské části Praha 16 Miroslav Knotek.

Objížďka pro cyklisty za uzavřenou cyklotrasu A 11 je vedena přes Zbraslav a zavěšené lávky pod Pražským okruhem, provoz na cyklostezce A 1 v prostoru pod lávkou již bude obnoven.

Původní lávka byla odstraněna letos v dubnu, již 1. června byla speciálním jeřábem instalována na pilíře ocelová konstrukce. V současné době se připravuje pokládka pochozí části mostovky z kompozitních desek a betonáž předpolí na radotínské straně.