Ořech má novou hasičskou zbrojnici za 700 tisíc

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Hasiči v nedaleké obci Ořech mohou nyní využívat pěkně opravenou hasičskou zbrojnici. Rekonstrukci lehce přesahující 700 tisíc korun spolufinancoval Středočeský kraj.

Zbrusu novou chloubu obce přijel ve středu 24. srpna slavnostně pokřtít středočeský hejtman Miloš Petera společně se zástupci obce i hasičů. „Jsem rád, že jsme mohli rekonstrukci podpořit z krajských peněz. Všichni víme, jak jsou hasiči důležití, ovšem jen málokdo si uvědomuje, že ne vždy je jejich zázemí ideální. Proto se snažíme středočeským hasičům pomáhat, stejně jako v tomto případě,“ uvedl hejtman.

Na jaře letošního roku začala rekonstrukce hasičské zbrojnice pro místní jednotku SDH, která byla financována z rozpočtu Středočeského kraje a obce Ořech. Rekonstrukce zahrnovala opravy stávajících podlah, zdí, prostoru šatny pro zásahovou jednotku, koupelny, WC a výměnu plynového kotle. Zároveň byla celá hasičská zbrojnice nově vymalována. Celková cena oprav činila 706 tisíc korun.

JSDH Ořech má 16 členů výjezdové jednotky, která má roční průměr zhruba 30 výjezdů a vyjíždí pomáhat i mimo obec Ořech do širokého okolí.

(red)