Oprava Barrandovského mostu zkomplikuje řidičům cesty do Prahy

Ilustrační foto: ICP

PRAHA – V první půlce května začne velká oprava Barrandovského mostu, nejdůležitější spojky z našeho regionu do Prahy. Rekonstrukce bude stát 600 milionů korun a první etapa potrvá 110 dní.

V první etapě dojde k uzavření nájezdu na most z našeho směru, tedy ze Strakonické ulice a rekonstruovat se bude hlavně jižní polovina mostu. Další opravy budou následovat až do roku 2025. Provoz na silnici, kudy denně projede kolem 144 tisíc vozidel, tak bude velmi komplikovaný.

Práce na Barrandovském mostě začaly již vloni. „V loňském roce jsme úspěšně dokončili sanaci pilířů a základů mostu pod hladinou Vltavy. Nyní na to navážeme rekonstrukcí nosné konstrukce, kterou připravujeme od roku 2019, kdy proběhla diagnostika mostu. Následně jsme nechali vyhotovit podrobný projekt rekonstrukce,“ vysvětlil Jozef Sinčák, generální ředitel Technické správy komunikací Praha. „Barrandovský most je svou kapacitou nenahraditelný v komunikační síti nejen hlavního města, ale i Středočeského kraje. Při výběru dodavatelské firmy jsme proto kladli velký důraz na co nejkratší dobu uzavírek a zachování maximální možné průjezdnosti mostu,“ dodal. I tak ale všechny řidiče jedoucí do Prahy čekají perné roky.