Opilý řidič skončil na kolejích

ZADNÍ TŘEBÁŇ – Berounští dopravní policisté vyjížděli k dopravní nehodě v katastru obce Zadní Třebáň. Ve večerních hodinách tam havaroval s osobním vozidlem Nissan Note pětapadesátiletý cizinec. Řidič jedoucí od obce Zadní Třebáň směrem na Řevnice po průjezdu levotočivé zatáčky vyjel na pravou krajnici a následně mimo komunikaci, kde narazil do betonového obrubníku. Odtud byl odmrštěn do protisměru a následně mimo silnici, kde sjel s vozidlem ze stráně do prostoru železničního tělesa.

Při dopravní nehodě byly poškozeny sloupky a oplocení přilehlého pozemku, dále došlo k poškození kovových svodidel a k vyvrácení dopravní značky. K poškození železniční tratě a jejího příslušenství nedošlo. Po dobu vyprošťování automobilu byl omezen provoz na železniční trati Praha – Beroun.

Na místo přivolaní policisté navíc u nezodpovědného řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem. Muž nadýchal 2,19 a 2,15 promile. Následně byl vyzván k odběru biologického materiálu v nemocničním zařízení, kterému se dobrovolně podrobil. Šoférovi byl také na místě zadržen řidičský průkaz.

Skutek je prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.