Soukromé zahrady se otevřou veřejnosti

Foto: archiv organizátora

DOLNÍ POBEROUNÍ- Některé zahrady v dolním Poberouní se díky celorepublikové akci nazvané Víkend otevřených zahrad zpřístupní na několik hodin veřejnosti. Lidé si budou moci jinak uzavřená zákoutí prohlédnout o víkendu 12. a 13. června.

Po oba tyto dny vždy od 10 do 16 hodin bude otevřena například zahrada černošické vily Rudolfa. Částečně revitalizovaná prvorepubliková zahrada s výhledem na ostrov v Berounce, doplněná originálním anglickým skleníkem a oranžerií se nachází v ulici Zdeňka Lhoty. K vidění je zde i sbírka anglických a historických růží, z druhé části vily zachovalé prvorepublikové buxusy zastřižené v různých geometrických tvarech.

V rámci celého Středočeského kraje se do projektu zapojilo 27 soukromých i přírodních zahrad či parků. Mezi nimi je i zámecká zahrada v Mníšku pod Brdy.

Navštívit můžete také zahradu Mateřské školy kytka v Berouně, Své brány otevře v sobotu od 14 do 18 hodin. Jde o ukázkovou přírodní zahradu u objektu soukromé mateřské školy. Zahrada byla přetvořena z původní soukromé zahrady u rodinného domu. Nyní slouží jako venkovní učebna pro mateřskou školu zaměřenou na environmentální výchovu.

(pan)