Opilec za volantem skončil v popelnici

HOSTOMICE – Značně opilý řidič s volvem v obci Hostomice – Radouš nezvládl zatáčku a skončil v popelnici na soukromé zahradě. V zatáčce řidič najel na krajnici a poté pokračoval mimo silnici přes travnatý ostrůvek v  křižovatce. Dále vozidlo sjelo opět z vozovky a přední částí vozidla narazilo do oplocení domu a poté skončilo v prostoru zahrady, kde poškodilo plechovou popelnici a zahradní světlo.

Po příjezdu na místo dopravní nehody policisté obvodního oddělení Hořovice vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k provedení dechové zkoušky. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je devětatřicetiletý muž z Prahy, u něhož byla dechová zkouška pozitivní a naměřená hodnota byla ve výši 2,95 promile alkoholu v dechu. Po provedení prvotního šetření dopravní nehody policisté berounského dopravního inspektorátu zadrželi podezřelému řidiči řidičský průkaz a vyzvali ho k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, kterému se dobrovolně podrobil v hořovické nemocnici. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob.

Dopravní nehoda je nadále v šetření. Za své protiprávní jednání je řidič podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až 3 roky za mřížemi.