Opilec rozbil pěstmi okno autobusu a řidiči nadával

ZDICE – Opilý muž bez roušky či respirátoru chtěl zastavit autobus na nádraží v centru obce Zdice. Vůz sice zastavil, ale dovnitř se nedostal, a tak pěstí rozbil okno. To je ve zkratce popis incidentu, který nyní šetří hořovičtí policisté.

K události došlo v pondělí po osmnácté hodině odpolední. “V prostoru autobusového nádraží v Plzeňské ulici se muž snažil zastavit autobus a bránil mu v odjezdu. Muž jevil známky opilosti a neměl nasazenou roušku ani respirátor. Vzhledem k jeho chování ho řidič nepustil dovnitř autobusu. Muž několikrát udeřil oběma rukama do předního skla v části výhledu řidiče. Na základě těchto úderů se na skle vytvořily dvě praskliny v oblasti výhledu řidiče, a to jedna o délce 43 a druhá 12 centimetrů. Dále výtržník řidiče autobusu slovně napadal a vyhrožoval mu,” popsala policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Podezřelým, který se nevhodně choval na místě veřejnosti přístupném, je devětatřicetiletý muž z okresu Beroun. Při provedené dechové zkoušce byl zjištěn pozitivní výsledek a naměřená hodnota byla ve výši 1,99 promile alkoholu v dechu. Vzniklá škoda na autobuse byla vyčíslena předběžně na částku 80 tisíc korun. Řidič ani cestující nebyli zraněni.

V současné době policisté obvodního oddělení Hořovice provádí šetření a muž je podezřelý z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci.