Nezajištěná kola lákají zloděje, krádeží přibývá

ZDICE – Jízdní kolo za pět tisíc korun ukradl neznámý pachatel ve Zdicích. Policisté v této souvislosti upozorňují, že krádeží jízdních kol v posledních týdnech přibývá. Je to mimo jiné tím, že lidé kola před odcizením nezabezpečují.

Krádež červeného kola Merida z dvorku u domu ve Velizské ulici ve Zdicích nyní šetří hořovičtí policisté. Kdosi se na pozemek dostal po přelezení plotu v noci z pondělí na úterý. Kolo bylo volně uložené na pozemku, nebylo připevněné řetězovým zámkem, ani zamčené uvnitř nějaké budovy. Toto sice nikoho neopravňuje ke krádeži, zlodějům to však jejich nekalé jednání značně ulehčuje. “Pachatelé v devadesáti procentech případů odcizení bicyklů nemusí překonat žádné, nebo pouze minimální překážky. Apelujeme proto na vlastníky jízdních kol, aby své stoje řádně zabezpečili před odcizením. Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce,” upozornila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Krádež kola je prošetřována jako přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Hořovice, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 872 710. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.