Ondřej Pravdivý: Mám odhad na lidi, nemovitosti a krizové situace 

Pracoval jsem v bance jako odhadce nemovitostí. Po vyčerpání z korporátu jsem dal výpověď, absolvoval 8měsíční poutní cestu do Santiaga de Compostela a věděl, že chci zhodnotit své zkušenosti ze stavebnictví, oceňování, bankovnictví, územního plánování a práva lépe. Po svém. Plán jsem naplnil, když jsem se v roce 2018 přestěhoval do Řevnic.  

Konečně jsem se mohl zákazníkům věnovat na sto procent. Individuálně vyslechnout jejich představy a navrhnout možnosti. Často čtu mezi řádky a posuzuji situaci jako celek. Pokud mám pocit, že je lepší počkat, doporučím nemovitost neprodávat. Ale když do toho klient přece jen jde, vždy stojím na jeho straně.

Doporučuji, aby lidé prodávali nemovitost jen tehdy, kdy je to navázáno na nějakou skutečnou potřebu, například koupi většího bydlení v případě očekávání potomka. U investorů, kteří chtějí generovat co největší zisk, je situace složitější – ptám se na jejich toleranci k riziku dlouhodobé investice, alternativní možnosti a poté navrhnu prodej, koupi či pronájem.

Přiznávám, že často musím vysvětlovat, co se za prací realitního makléře skrývá. Že to není jen o tom „shrábnout provizi“. Za úspěšným prodejem stojí kromě makléře celý tým profesionálů, jako je právník, hypoteční poradce, fotograf, daňový poradce, designér či grafik. Na pravou míru uvádím také spoustu protichůdných informací z médií. Asi je to úděl dnešní doby, protože to dělají i v jiných oborech. Mám pak ale o to větší radost, když ušetřím klientům nepříjemná překvapení, zkrátím čas prodeje a vše dovedeme do úspěšného konce. Lidi mě oslovují i kvůli konzultaci, třeba jak správně dotáhnout prodej, rozdělit společné jmění manželů, dědictví či vypořádání spoluvlastnictví. Rád pomohu.

Až s dojetím vzpomínám na jednoho klienta, který se neuvážlivým jednáním dostal do těžké situace a potřeboval prodat dům na okraji Prahy, aby se vyvázal ze složitých závazků. Díky jeho důvěře a zapojení dalších specialistů se nám podařilo v poměrně krátké době dům prodat za dvojnásobek, než byl jeho původní předpoklad! Dodnes patří mezi mé nejvděčnější klienty.

Baví mě prodávat byty a domy, kde jsem v úzkém kontaktu s klienty. Ale mám rád i výzvy v podobě složitějších projektů. Podle praxe si myslím, že každý by měl mít svého renomovaného realitního zprostředkovatele, podobně jako má dobrého doktora, advokáta či řemeslníka. Těší mě, že přispívám ke kultivaci realitního světa. Nu a pokud byste se snad obávali, že se k vám v dopravní špičce nedostanu včas, žádný strach. Na jednání jezdím hlavně na motorce! I proto, že právě v helmě dostávám ty nejlepší nápady.

  • 14 let zkušeností v oceňování a realitách
  • 12 profesionálů v mém týmu
  • 50+ ročně řešených případů
  • 100% osobní přístup, důvěra a spolehlivost

Ing. Ondřej Pravdivý
osobní realitní poradce a makléř
tel.: 776 049 897

Kancelář: nám. Krále Jiřího z Poděbrad 626, Řevnice
Web: ondrejpravdivy.cz