Ochotníci zahrají komedii s nečekaným rozuzlením

Ochotníci při secvičování komedie. Foto: Pavla Nováčková

Řevničtí ochotníci v zimních měsících nezaháleli. S režisérkou Alicí Čermákovou secvičili komedii Velký holky nepláčou. Publiku ji poprvé představí v pátek 24. března od 20 hodin v řevnickém kině.

Řevnické uvedení se uskuteční 52 let poté, co měla původní hra autora Neila Simona The odd couple (Podivné dueto) premiéru na Broadwayi. „Tenkrát ovšem v mužské verzi. Poté byla zpracována v roce 1968 jako film s hvězdnými herci Jackem Lemmonem  a  Waltrem Matthauem. V sedmdesátých letech vznikl podle scénáře  televizní seriál, později několik sitkomů. Nakonec v roce 1985 Simon hru upravil pro ženské hrdinky,“ popisuje režisérka Alice Čermáková.
V řevnickém podání se dámských úloh zhostí Alice Čermáková, Lucie Kirova, Monika Vaňková, Terezie Červená, Eugenie Koblížková a Pavla Nováčková. Jako sexy Španělé, bratři  Costazuelové, se vyřádí Ondrové Nováček a Wald.
O čem hra je? „Samozřejmě o vztazích mezi mužem a ženou, mezi přáteli a kamarádkami. Osud svede dohromady dvě ženy jako spolubydlící. Každá má ale naprosto odlišné představy o běžném životě. I když zpočátku vše vypadá idylicky, brzy začne soužití skřípat. A když se do toho ještě vloží dva sousedé, přitažliví horkokrevní Španělé, situace se zamotá a rozuzlení přijde nečekané,“ přibližuje Čermáková děj s tím, že se celý odehrává v  jednom newyorském apartmánu.
Reprízy komedie se konají v řevnickém kině v sobotu 25. března ve 20 hodin a v neděli 26. března od 18 hodin. Vstupenky budou k prodeji na místě před představením.

(pan)