Ochotníci se o víkendu sjedou do Radotína v rekordním počtu

Během víkendu 7. a 8. listopadu v radotínském kulturním středisku U Koruny proběhne nesoutěžní přehlídka ochotnického divadla Radotínská radost.

Diváci se mají na co těšit, neboť letos dorazí rekordní počet 103 účastníků. Vystoupí se děti ze souboru Tři boty z Třebotova s představením ProPánaKrále!, divadlo Křoví z Mníšku pod Brdy s počinem Tři prasátka a my čtyři, divadlo Máj uvede hru Třetí do páru a sobotní večer uzavře soubor Mimochodem z Ledče s Když se zhasne.

Nedělní dopoledne otevře domácí soubor Gaudium pohádkou Hlavně nečaruj aneb Kniha kouzel fuč!, hned poté tu poprvé vystoupí žáci ZUŠ Štítného s autorskými hrami: Záři(o)vá romance a Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme… Podvečer bude určen dospělému divákovi, pro kterého zahraje Žebravé umělecké panoptikum z Nučic Vlezte do mojí postele. Přehlídku uzavře nováček přehlídky soubor Blaník Načeradec s Kurzem efektivního rodičovství.

Patronát nad letošním ročníkem festivalu ochotnického divadla přijal Jiří Helekal se svou dcerou Kateřinou Mikoškovou. Srdečně veškeré diváky zvou a o bezchybný průběh se postarají: divadelní spolek Gaudium, Městská část Praha 16 a samozřejmě všichni z Koruny.

(red)