Obyvatelé Řevnic v petici žádají bezpečnější ulici

Ilustrační foto: ICP

Na nebezpečné místo v Řevnicích v ulici V Luhu upozorňují obyvatelé tamních oblastí Kejnské a Kanady. Na čtyři desítky lidí nyní podepsaly petici, kterou doručily vedení města.

Jde o úsek silnice na takzvané objížďce, kudy projíždějí osobní automobily v době, kdy je uzavřený železniční přejezd. Lidé si stěžují, že ulice je úzká, nepřehledná a v několika místech brání ve výhledu živé ploty na přilehlých pozemcích.

„Mnozí řidiči jedou sice slušně, ale mnozí další se patrně domnívají že úsek u tůní již není v obci, nebo ´závodí´ se zavřenými semafory a snaží se závory objet dříve, než se zvednou. Naším hlavním motivem je zvýšení bezpečností chodců v této ulici dříve, než zde dojde k závažné dopravní nehodě. Žádáme zastupitele o provedení takových opatření, aby se zvýšila bezpečnosti chodců v ulici V Luhu,“ píše se v petici.

Petenti navrhují, aby město odkoupilo potřebné pozemky a odstranilo tak závadu spočívající ve zúžení vozovky a zúžení chodníku. Současně požadují vybudovat zpomalovací práh, osadit ulici stacionárními radary, umístit dynamický zpomalující semafor, patníky, popřípadě balisety na hranu chodníku podél vozovky. Podle nich by se v ulici mělo doplnit dopravní značení v podobě omezení rychlosti.

(pan)