Obsáhlá publikace představuje srdce Českého krasu

Foto: Petra Stehlíková

SRBSKO – Nová kniha představující Český kras včetně více než 350 fotografií byla před několika dny pokřtěna v Srbsku. Právě na tamním radnici, která její vznik iniciovala, je knihu nazvanou Srdce Českého krasu – Obec Srbsko a krajina v jejím okolí možné zakoupit. A to za 450 korun.

Obsáhlá publikace představuje Srbsko ve všech možných perspektivách – historické, geologické, archeologické, turistické. Jejími autory jsou Karel Žák, Václav Cílek, Martin Majer a kolektiv. Obec Srbsko totiž patří spolu s Karlštejnem, Svatým Janem pod Skalou, Tetínem a Koněpruskými jeskyněmi k nejnavštěvovanějším místům Českého krasu. Kniha podrobně shrnuje všechny aspekty obce, není ale obvyklou obecní monografií. Mnohem větší prostor než samotnému Srbsku je věnován jeho okolí a přehledu geologického vývoje, procesům vzniku krasu a jeskyní, archeologii, rozvoji těžby a zpracování vápence i současné mimořádně bohaté a cenné živé přírodě oblasti.

Kniha je pro všechny, kdo chtějí pochopit širší souvislosti a podrobně poznat srdce Českého krasu, kraj neobyčejné přírody a historie.