Přijeďte k nám vlakem, zve starosta na jednání

Ilustrační foto: archiv

ČERNOŠICE – Další jednání zástupců odpovědných a dotčených organizací se kvůli katastrofálnímu stavu železniční dopravy na trati 171 rozhodl na druhou polovinu září svolat černošický starosta Filip Kořínek.

„Ani po konci několikadenní mimořádné výluky nenastalo kýžené zlepšení, a tak jsem se dnes rozhodl svolat do Černošic další osobní jednání zástupců odpovědných a dotčených organizací – Správy železnic, Českých drah, objednatelů dopravy ROPID a IDSK – s výzvou, aby na jednání přijeli vlakem,“ napsal Filip Kořínek s tím, že pozváni byli i zástupci několika obcí Regionu Dolní Berounka.

Nejen na sociálních sítích, ale i starostům jednotlivých obcí si lidé stěžují na každodenní zpoždění, odřeknuté spoje atd. „Situací se zabýváme, ale řešení, jestli existuje, je v jiných rukou. Klíčové aktéry zveme, aby za přítomnosti nás starostů dohodli nebo nám představili již dohodnutý návrh řešení, jak katastrofální stav dopravy na lince Praha-Beroun aspoň zčásti zlepšit,“ uvedl Kořínek a dodal: „I při vědomí, že rekonstrukce jedné z nejvytíženějších a současně nejzastaralejších tratí v republice za plného provozu je bez komplikací neproveditelná a musíme se ještě na několik let obrnit nemalou trpělivostí, je nutné situaci zlepšit natolik (např. omezením rychlíkové dopravy), aby se tisíce cestujících z naší oblasti mohli rozumně dostávat do škol a do práce.“