O táborech se rozhodne nejspíš v květnu

Ilustrační foto: archiv

S blížícími se letními prázdninami visí otazník nad dětskými tábory. O jejich (ne)konání a podmínkách se zatím nerozhodlo. V malých skupinách by možná mohly být už v červenci.
Ministr školství Robert Plaga /ANO/ se odvolává na epidemiologickou situaci. Podle toho, jak bude vypadat šíření nového typu koronaviru, naplánují se letní tábory. Věcná debata o nich ale proběhne nejspíš v polovině května. Pokud situace bude příznivá, mohly by se už v červenci konat tábory pro některé skupiny do 50 dětí. Za jakých podmínek ještě není jisté. K diskuzi vyzvali vládu zástupci pořadatelů táborů. Tvrdí, že při dodržení přísných hygienických podmínek jsou tábory menším rizikem než třeba letní rodinná dovolená.

Robert Plaga uvedl, že „jsme stále na tenkém ledě“. A pokud to jen trochu půjde, bude souhlasit s tábory už v červenci, alespoň z pohledu homogenních skupin do 50 osob, například skautů.

O srpnu nyní odborníci přemýšlí v souvislosti se začátkem dalšího školního roku. Konat by se dle nich mohly také doškolovací kempy, které mohou pomoci ke srovnání rozdílu v učení na dálku, které děti nyní postupují.

(lib)