Přírůstek nemocných mírně klesl

Ilustrační foto: ICP

K pondělnímu ránu 6. dubna je v České republice celkem 4591 lidí s pozitivním testem na nový typ koronaviru. Počet nemocných s COVID-19 stoupl v neděli o 115 případů.
Za posledních 14 dnů jde o nejmenší nárůst onemocnění. Na druhou stranu ale v neděli bylo provedeno méně testů – 4710 oproti 6134 předcházející sobotu a 6889 v pátek. Navíc všechny laboratoře nebyly poslední den v týdnu plně v provozu.

Statistiku krajů nadále vede hlavní město Praha (1161) před Středočeským (562) a Moravskoslezským krajem. Nejmenší počet nemocných hlásí Kraj Vysočina (136) a Jihočeský kraj (120).

Počet uzdravených se zvýšil na 96, úmrtí spojených s COVID-19 je 72.

Podle dalšího vývoje šíření nového typu koronaviru se možná ve čtvrtek otevřou některé další obchody, jako papírnictví, hobby markety a obuv. Vše ale plně závisí na statistikách a poté na přísných pravidlech, které by museli provozovatelé zajistit – jako například dodatek dezinfekce, rozestupy minimálně dva metry a další. Vláda také naznačila, že vzhledem k pěknému počasí by mohla povolit otevření některých sportovišť – opět za podmínek, které zohledňují stále ještě trvající pandemii.

(lib)