O nadcházejícím víkendu poprvé vyjedou turistické vlaky

Foto: KÚSK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – O víkendu startuje nová sezóna turistických vlaků v Praze a Středočeském kraji. Vedle již osvědčených nostalgických jízd do Posázaví letos zamíří parní vlaky také do Dobříše nebo do Rožmitálu pod Třemšínem. Výchozí stanicí nostalgických jízd bude stanice Praha-Vršovice.

Poprvé vyrazí i Cyklohráček, bude jezdit opět o sobotách, nedělích a státních svátcích od 23. března do 28. října. Od 9. července do 22. srpna bude provoz Cyklohráčku rozšířen o úterní a čtvrteční jízdy. Jezdit bude také vlak Cyklo Brdy, odjíždět bude z Prahy hl. n. v 8:19 hodin.

V turistické sezóně 2024 zůstávají v nabídce parní vlaky Párou Posázavím, které pojedou po již tradiční okružní trase z Prahy-Vršovic přes Davli do Týnce nad Sázavou a zpět přes Čerčany do Prahy. První jízda je naplánovaná již na Velikonoční neděli 31. března, další pak na 5. května a 13. října. Letošní novinkou je také jízda nostalgického vlaku Párou na Dobříš. Uskuteční se 4. května a 12. října. Na všechny parní vlaky bude i letos možné zakoupit v předprodeji jízdenky s rezervací místa v e-shopu a ve všech pokladnách ČD.