Notičky představí ve Svinařích staronový příběh

Foto: archiv souboru
Foto: archiv souboru

Dětská lidová muzika Notičky si pro adventní koncert vybrala prostředí rekonstruovaného zámku ve Svinařích. Řevnický soubor představí v neděli 20. prosince od 17:00 oprášený vánoční příběh Proč dudák dupá i mezinárodní koledy, které v říjnu natočil na nové CD.

„Zahrajeme vánoční příběh o tom, jak jdou pastýři a pohané do Betléma. Nakonec tam přijdou i Notičky, poklonit se Ježíškovi. Máme scénu, kulisy i kostýmy,“ láká diváky vedoucí Notiček Lenka Kolářová. Příběh z pera svého dvorního „úpravce“ Josefa Fialy odehrál soubor už v roce 2001 a o rok později jej natočil na video.

Chybět nebude vystoupení malých Notiček a malé muzičky, kterou má na starosti primáška souboru Magda Routová. Velké Notičky pak kromě Dudáka zahrají i osvědčené mezinárodní koledy. Soubor by při této příležitosti rád pokřtil své nové cédéčko, ale stále není jisté, jestli bude včas hotové. „Je to opravdu ve hvězdách,“ přiznává Lenka Kolářová.

Po letech vystupování v Praze se soubory jako Hradišťan, The Tap Tap Orchestra, Harafica či Gospel Limited zůstanou Notičky letos před Vánoci takříkajíc doma. „Máme za sebou natáčení cédéčka, které nám sebralo hodně sil, měnila se nám primáška, houslisté, a tak jsme zůstali ve Svinařích,“ říká Lenka Kolářová. „Vánoční příběh se ovšem do sýpky na svinařském zámku vysloveně hodí.“

Vstupenky v ceně 100 a 50 korun budou k dispozici na místě.

(jf)